Bádáme a tvoříme tak historii.

Již od útlého mládí jsem se věnoval modelářství. Začínal jsem stavět papírové modely z časopisu ABC, ve kterém jsem nacházel různé další zajímavé články. Prostřednictvím tohoto modelářského časopisu jsem objevil příběhy československých pilotů v RAF. A to byl i krůček k tomu, abych se zajímal o jejich protějšky létajících na Messerschmittech a Focke Wulfech. Jelikož mám sudetoněmecké předky a většina rodiny z této strany bydlela v tehdejším Západním Německu začal jsem se prostřednictvím svého prastrýce Willyho zajímat více o příběhy pilotů Luftwaffe. Po pádu komunismu se mi otevřela cesta cestovat za nimi a osobně se s nimi setkávat. Jelikož německý piloti byli v tehdejší době málo probádané téma, začal jsem se věnovat prioritně jim. Později jsem se dostal i mezi další veterány z různých složek Wehrmachtu. Jelikož i muži v naší rodině bojovali v této armádě pomohlo mi to dostat do blízkosti mnoha vysoce vyznamenaných vojáků. Časem jsem se specializoval na vojáky, který se narodili na území Sudet, potažmo celého Československa a dále na příslušníky jednotek nočních stíhačů a Panzerwaffe. Podařilo se mi nashromáždit mnoho informací a fotografií a v roce 2013 mě blízký kolega pobídnul k napsání několika článků. Zájem o ně byl nevídaný a tím začala má cesta autora mnoha dokumentárních článku.

Nakonec jsem se rozhodl, že své celoživotní bádání shrnu do několika knih. Jako první jsem se rozhodl napsat dokumentární trilogii o vysoce vyznamenaných vojácích Wehrmachtu, kteří se narodili na našem území. V prvních dvou dílech bude ucelený seznam všech nositelů Rytířského kříže Železného kříže, doplněný originálními a mnohdy dosud nezveřejněnými fotografiemi pocházející se soukromých albumů samotných držitelů. Třetí díl bude pojednávat o nositelích Německého kříže ve zlatě, Zlaté spony za boj zblízka, Rytířského kříže Záslužného kříže a Čestného poháru Luftwaffe. Tento díl bude na konci doplněn o několik zajímavých osudů vojáků, jenž sice nedosáhli těchto vysokých vyznamenání, nicméně jsou interesantní pro badatele tohoto historického tématu.

Jsou připravené  podklady pro  další dvě knihy. Jedna bude o příslušnících tankových jednotek se kterými jsem se osobně setkal a byli svolni k vyprávění a zveřejnění osobních zážitků ze služby a bojích v tancích. V obsahu knihy budou příběhy od obyčejného vojáka po tankové esa. Krátce bude obsahovat obrazové info o jejich uniformách a vyznamenáních. Další kniha bude o německých vyznamenáních Luftwaffe – vojenského letectva Třetí Říše. Ke každému vyznamenání bude připojen příběh jeho držitele, se kterým jsem se taktéž osobně setkal. Samozřejmostí bude velice kvalitní bohatá obrazová příloha dobových udělovacích dekretů, dokumentů či osobních věcí těchto příslušníků.

Je mnohem vice nápadů na další  zajímavé knižní projekty, ale to ponechme budoucnosti. Svému psaní se věnuji po práci v době volna a tudíž se nedostává tolik času. naštěstí je mi  nakloněna rodina i blízcí přátele a notné mi pomáhají v mém díle.

Má první kniha „Naši“ Němci – Nositelé Rytířského kříže narozeni na území Československa, jmenovitě od A-K je připravena k tisku a měla by být k prodeji nejpozději v půlce listopadu tohoto roku. Knihu jsem zpracoval jak českém tak i německém jazyce. Právě na tomto webu budete mít možnost jí zakoupit prostřednictvím našeho webshopu. Pevně věřím, že plnohodnotně vyplní prázdné okénko vojenské historie, která se nás nejen demograficky týká.

Thomas Posselt

Září 2019

Jste připraveni na naše knihy?

Čtěte nás!!!