Příběhy

Opět mi Zuckerbergovo monopol zablokoval v pořadí jiř 13ctý profil.…

Čtěte více

Dne 23.června 1942 odstartoval se svým jednomístným stíhacím letounem Focke…

Čtěte více

Kniha pojednává o životním osudu sudetoněmeckého nositele Rytířského kříže, který…

Čtěte více

Druhý díl knižní trilogie navazuje na předchozí seznam nositelů Rytířského…

Čtěte více

Bádání a zájem o německé veterány mě po letech přivedl…

Čtěte více

Na jednom srazu nositelů Rytířského kříže veteránské organizace OdR jsem se setkal s bývalým příslušníkem SS puku Der Führer a později 10. tankové divize Frundsberg.
Georg Eberle po základním pěchotním výcviku odjel se svými kamarády bojovat do Ruska, kde utrpěl těžké zranění, ze kterého mi do dnes mrazí. Po své dlouhodobé rekonvalescenci dobojoval svou válku jako osobní spojka známého velitele desáté SS tankové divize SS Brigadeführera a Generálmajora Zbraní SS Heinze Harmela. S tímto veteránem jsem navázal vřelé přátelství a měl možnost několikrát, během jeho pohostinnosti v jeho rodném domě. poslouchat jeho silné příběhy, které prožil během druhé světové války.

Čtěte více

Němečtí piloti Luftwaffe za druhé světové války jsou interesantní kapitolou válečných dějin. Jejich esa převyšovala své protivníky v mnohem větších počtech sestřelů nepřátelských letadel. Jejich odvaha i odhodlání si vydobyly respekt po celém světě. Uznávanými letci byli i noční stíhači, kteří sváděli vzdušné boje především s anglickými bombardéry RAF. Jedním z es byl i major Jabs.

Čtěte více

Oprášil jsem staré albumy s autogramy a vypadl na mě úplně první podepsané fotografie slavného tankového esa, se kterým jsem se setkal na veteranskem srazu 1.SS Panzer Korpsu v Erlangenu. Zde je jeho životní příběh.
Ernst Barkmann se narodil v Kinsdorfu v Holštýnsku 25.srpna 1919. Jeho otec byl místní farmář. V roce 1935, poté co dokončil školu, se začal zapojovat do rodinného obchodu spolu se svým otcem.
Dne 1. dubna 1936 vstoupil Ernst Barkmann dobrovolně do pluku SS Germania a po třech měsících výcviku se připojil k III. praporu pluku v Radolfszellu.

Čtěte více

„Utekl jsem dvakrát ze zajetí!“

Nositel Rytířského Kříže Hauptscharführer Josef „Sepp“ Leiner – Zugführer 1.Kompanie / SS-Panzer-Grenadier-Regiment “Der Führer” / SS-Panzer-Division “Das Reich”.

Čtěte více

10/16